Prace malarskie

Prace malarskie

Prace malarskie

Malowanie to następny rodzaj robót, jakie są przeprowadzane po tynkowaniu. Jest to najpierw nanoszenie na otynkowane ściany właściwej farby o charakterze podkładowym, a następnie konieczne jest przygotowanie odpowiedniej farby dekoracyjnej. Z kolei następny etap to robienie podłoża, z drewna czy materiałów sztucznych bądź innych rodzajów elementów. Do tego montaż drzwi. Warto pamiętać, że podłoga musi być tak wykańczana, aby wcześniej zrobić już przynajmniej pierwszą fazę malowania. Na sam koniec, jeżeli już przygotujemy listwy przypodłogowe zaleca się prace montażowe, a także malowanie ścian i sufitów na gotowo. Jeżeli chodzi o malowanie sufitu, to nadrzędne jest, aby zacząć od przygotowania ściany, w której jest dostępny największy otwór okienny.

Jest to nakładanie farby, gruntu dokładnie tak, jak pada światło z największego okna. Warstwa pierwsza powinna być nanoszona w poprzek. Jeżeli mowa o drugiej warstwie, to zgodnie z padaniem światła, ale już nie w poprzek, co równolegle. Drobiazgowe elementy na przykład krawędzie i narożniki powinny być malowane jako następne i w tym celu warto postawić na sprzęt w postaci wałka. Technika, jaka zapewnia malowanie idealne to stosowny sposób nakładania farby. W tym celu niezbędne jest wykorzystywanie dwu lub trzycalowego pędzla. Następnie możemy przemalować pewien odcinek niewielkim wałkiem, jakiego szerokość nie powinna przekraczać około dziesięciu centymetrów.

Jeżeli mowa natomiast o malowaniu ścian, to warto wspomnieć o rozpoczęciu malowania od murów odchodzących a później warto przejść do ściany posiadającej okno. Farby nanosi się wałkiem, wykonując pionowe ruchy, do tego są one naprzemienne – góra i dół.

napisane przez: